Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nie darmowy, a płatny!

środa, 16 lutego 2022 18:08 / Autor: Weronika Karyś
Nie darmowy, a płatny!
Nie darmowy, a płatny!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Mierzący dziesięć tysięcy metrów kwadratowych parking zlokalizowany przy ulicy Ściegiennego, a konkretnie przy stadionie piłkarskim Suzuki Arena ma być płatny. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji szuka firmy, która będzie dzierżawić teren. Według wstępnych szacunków wpływ do kasy miasta z tego tytułu wyniesie ok. 200 tys. zł rocznie.

– Większość obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji posiada miejsca postojowe, które już od dawna są skomercjalizowane – opłacając abonament mieszkańcy mogą z nich korzystać jak z zamykanych nocnych parkingów. Przy Ściegiennego ten sam system nie może zostać wprowadzony, ponieważ przez trzydzieści dni w roku na stadionie odbywają się różne imprezy sportowe i w tym czasie jest on zamknięty dla samochodów z zewnątrz, co uniemożliwiłoby komuś kto wykupuje abonament miesięczny korzystanie z parkingu - tłumaczy Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR.

Jak zaznacza nasz rozmówca, rozwiązaniem tej kwestii jest wydzierżawienie przestrzeni zewnętrznej firmie wybranej w drodze licytacji. Ta odbędzie się już w przyszłym tygodniu, 25 lutego.

- Aby licytacja doszła do skutku musi się zgłosić co najmniej jeden podmiot i podbić raz cenę wywoławczą, która wynosi złoty pięćdziesiąt za każdy metr kwadratowy powierzchni – informuje Chmiel. – Zakładając, że najniższa oferta wyniesie złoty sześćdziesiąt za metr kwadratowy łatwo policzyć, że miesięcznie do kasy wpłynie szesnaście tysięcy złotych, co daje dwieście tysięcy złotych rocznie – dodaje.

O szczegółach takich jak wysokość opłat za postój oraz forma ich pobierania (parkometr, szlaban, inkasent) ma zdecydować sam dzierżawca. Dyrektor MOSiR zastrzega jednak, że alianci, którzy mają swoje lokale na terenie stadionu będą zwolnieni z tych kosztów.

- Mamy około sześćdziesięciu miejsc parkingowych, które będą wykorzystywane przez aliantów bezpłatnie. Mówimy tu o Straży Miejskiej, klubie Korona Kielce, ale też Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej. Będziemy również sugerowali dzierżawcy, by umożliwił korzystanie z parkingu osobom pracującym czy uczącym się w pobliżu na preferencyjnych zasadach ­– zaznacza.

Dyrektor Przemysław Chmiel deklaruje także, iż 1 listopada parking będzie darmowy. Ponadto, tak jak do tej pory, teren będzie wolny od opłat również podczas meczów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO