Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowe przepisy w zakresie rejestracji „anglików”

wtorek, 04 sierpnia 2015 12:44 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Nowe przepisy pozwalające na rejestrację pojazdów z kierownicą po prawej stronie  zostały przygotowane  przez Ministerstwo Infrastruktury. Wejdą one w życie z dniem 15 sierpnia br. Jednak aby zarejestrować  auto z kierownicą po prawej stronie, będzie musiało ono spełniać określone przepisami wymogi w zakresie  bezpieczeństwa, związane z dopuszczeniem  pojazdów mechanicznych do ruchu.

 

W związku z powyższym najprawdopodobniej niedługo na naszych drogach częściej będzie można zaobserwować samochody, które mają kierownicę po prawej stronie. Prowadzenie takiego pojazdu niewiele różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak wykonanie manewru wyprzedzania, niewprawionym kierowcom może sprawiać trudność.

Wymaga od kierowcy dużej koncentracji oraz praktycznej umiejętności.  Na bezpieczne wyprzedzanie wpływ ma wiele czynników; m.in. upewnienie się, czy z przeciwka nie nadjeżdża pojazd, odpowiednia ocena odległości, warunki drogowe oraz czas potrzebny do jego wykonania.

Manewr wyprzedzania uważany jest za  jeden z  najniebezpieczniejszych i niełatwy w sztuce kierowania pojazdem mechanicznym. W przypadku pojazdów, gdzie kierowca siedzi po prawej stronie i ma naturalnie ograniczone pole widzenia taki manewr, może sprawiać trudność. Koniecznym wtedy jest zachowanie szczególnej ostrożności.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO