Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Od soboty zdejmujemy maseczki. Od 6 czerwca zorganizujemy wesele na 150 osób

środa, 27 maja 2020 09:43 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

- 30 maja wchodzimy w nowy etap odmrażania gospodarki – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej. W przestrzeni publicznej można będzie zdjąć maseczki. Zniesione zostaną też ograniczenia w handlu. W kościołach nie będą już obowiązywały limity wiernych uczestniczących w nabożeństwach, ale trzeba będzie zachować dwumetrowy dystans. Od 6 czerwca zorganizujemy wesela i inne zgromadzenia – do 150 osób.

Już od najbliższej soboty w wielu przypadkach będziemy się mogli pożegnać z maseczkami. – Znacznie zmniejszyła się transmisja pozioma koronawirusa. Dzięki temu możemy zrezygnować z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Od 6 czerwca znów będzie można wybrać się do kina czy teatru lub filharmonii. – Pojemność widowni wypełniamy do 50 procent. Od soboty będą już możliwe koncerty plenerowe do 150 uczestników. Utrzymujemy też obowiązek noszenia maseczek podczas takich imprez. Na razie nie możemy podać daty pełnego odmrożenia kultury – powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Odpowiedź na nurtujące od kilku miesięcy pytania dostali wreszcie przyszli małżonkowie. Od 6 czerwca znów będzie można organizować wesela, ale z ograniczeniem liczby uczestników do 150 osób. Co ważne, weselnicy nie będą mieli obowiązku noszenia maseczek.

Już od najbliższego weekendu zniesione zostaną natomiast ograniczenia liczby uczestników uroczystości religijnych. Zachować będzie trzeba natomiast dwumetrowy dystans. Podczas nabożeństw będzie też trzeba mieć zakryte usta i nos.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO