Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Około stu aut uszkodzonych na kieleckich drogach od początku roku

czwartek, 15 lutego 2024 09:56 / Autor: Aleksandra Rękas
Około stu aut uszkodzonych na kieleckich drogach od początku roku
Około stu aut uszkodzonych na kieleckich drogach od początku roku
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Mniej więcej sto zgłoszeń wpłynęło od początku roku do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach od kierowców. Roszczenia dotyczą uszkodzeń po wjechaniu w drogowe ubytki.

Jak ocenia Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD, tak duża liczba zgłoszeń związana jest z pogodą w ostatnich tygodniach.

- W zeszłym roku, gdy aura była łaskawsza, ubytków w drogach nie było tak wiele a do nas trafiało mniej roszczeń od kierowców. Przez cały sezon odnotowaliśmy ich 130. Z kolei 2022 rok był podobny pogodowo do tego, z czym mamy do czynienia w ciągu ostatnich tygodni. Wtedy zgłoszeń było 230 – wylicza Jarosław Skrzydło.

Jak przypomina, kielecka sieć drogowa jest ubezpieczona. Gdy kierowca wjedzie w dziurę i uszkodzi auto, może wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym.

- Należ udokumentować takie uszkodzenie – zrobić zdjęcie pojazdu, a także zdęcie ubytku, tak by było widoczne na jakiej znajduje się ulicy. Później należy wypełnić protokół szkody. Wzór takiego druku można pobrać z naszej strony internetowe, w zakładce „Jak załatwić” – dodaje Skrzydło.

Wszystkie dokumenty można wysłać pocztą elektroniczną, na adres boi@mzd.kielce.pl. Jeśli ktoś ma wątpliwości, można zgłosić się do siedziby MZD i skorzystać z pomocy pracownika. Później komplet dokumentów trafia do ubezpieczyciela, który rozpatruje roszczenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO