Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Otwarcie wlotu Niskiej w Solidarności już niebawem – ma rozładować korki

wtorek, 06 września 2022 15:37 / Autor: Weronika Kępa
Otwarcie wlotu Niskiej w Solidarności już niebawem – ma rozładować korki
Otwarcie wlotu Niskiej w Solidarności już niebawem – ma rozładować korki
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Brak możliwości wjazdu z alei Tysiąclecia, a także z ulicy Niskiej w aleję Solidarności oraz początek roku szkolnego i natężony ruch – to wszystko sprawiło, że w ostatnich kilkunastu dniach centrum korkowało się na kilka godzin. Na szczęście już niebawem problemy z komunikacją staną się nieco mniejsze.

Przypomnijmy, że 12 sierpnia miasto zamknęło wlot ul. Niskiej w al. Solidarności. Utrudnienia były związane z budową drogi dla rowerów, a objazd został wyznaczony al. IX Wieków Kielc i ul. Starodomaszowską. Dziesięć dni później, 23 sierpnia, miasto zamknęło również wjazd z alei Tysiąclecia w remontowaną Solidarności.

To sprawiło, że ulice takie jak Warszawska, Kościuszki, Polna i Radiowa mocno się korkowały. Jak zapowiada Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD, już niebawem sytuacja się poprawi.

– Na pewno poprawa będzie zauważalna, kiedy otworzymy wlot ulicy Niskiej do alei Solidarności. Wykonawca deklaruje, że stanie się to w ciągu najbliższego miesiąca, ale sądzę, że będą to dwa-trzy tygodnie i ten wlot będzie już drożny. Wówczas korki będą rozładowywały się o wiele szybciej – mówi Jarosław Skrzydło.

Dokładną datę otwarcia Niskiej podamy wkrótce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO