Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Panama w „Kostce”

wtorek, 29 maja 2018 14:23 / Autor: Michał Łosiak
Panama w „Kostce”
Panama w „Kostce”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Lariana Dias Menendez, czyli attache Ambasady Panamy w Polsce odwiedziła dziś Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Opowiedziała młodzieży o kulturze i życiu codziennym w jej rodzinnym kraju i zaprosiła do wizyty podczas Światowych Dni Młodzieży.

Uczniowie „Kostki” z radością powitali Larianę Dias Menendez w murach szkoły. Specjalnie dla niej zaśpiewali po hiszpańsku, a wszystkich zgromadzonych powitał ks. Jacek Kopeć, dyrektor ZSKDK. – Dla Polaków Panama jest krajem dość odległym. W związku z tym to spotkanie jest okazją do pogłębieniu wiedzy na temat tego kraju. Mam nadzieję, że nasi uczniowie dowiedzą się więcej nie tylko o samej Panamie, ale także o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży – mówi Anna Pierzak, wicedyrektor szkoły. – W zeszłym roku gościliśmy ambasadora Panamy i wystawę na temat tego kraju. To może zachęcić młodzież to podjęcia trudu wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży – dodała wicedyrektor.

Attache Panamy przedstawiła prezentację dotyczącą jej kraju. Przekazała uczniom „Kostki” wiele informacji o gospodarce, kulturze, ale również m.in. o połączeniach lotniczych. Zaprezentowała Panamę jako kraj otwarty na turystów.

Przypomnijmy, że spotkanie młodych chrześcijan z całego świata odbędzie się w Panamie już w styczniu 2019 roku. Decyzja została ogłoszona przez papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO