Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

PiS podsumowuje swoje 100 dni

poniedziałek, 29 lutego 2016 15:15 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
PiS podsumowuje swoje 100 dni
PiS podsumowuje swoje 100 dni
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości odnoszą się do rządów premier Beaty Szydło. – To było 100 dni na plus – mówi Anna Krupka i dodaje, że propozycje ze słynnej niebieskiej teczki są w trakcie realizacji.

Politycy partii rządzącej chwalą się także ustaleniem obowiązku szkolnego na 7 rok życia i wprowadzeniem programu 500 plus. Poseł Krzysztof Lipiec mówi, że to projekt konieczny z punktu widzenia polityki demograficznej i jest sukcesem nie tylko PiSu ale wszystkich Polaków. – To Polacy postawili na ten program. Dziś 17 miliardów złotych trafi do polskich rodzin i polski rynek – mówi poseł Lipiec. Z tej puli do województwa świętokrzyskiego trafi około miliard złotych.

Maria Zuba przewiduje, że program 500 plus pobudzi gospodarkę. – Przez ten program wprowadzamy w tym roku na rynek 17 miliardów złotych. One trafią do rodzin, które wydatkują te pieniądze na rynku. Zatem zwiększą się inwestycje konsumpcyjne. Tym sposobem zwiększą się także dochody w budżecie państwa – mówi poseł Maria Zuba. Polityk wskazała również na większe wpływy do kasy państwowej w styczniu o 2 miliardy złotych więcej niż planowano. – Obawy opozycji o źródła finansowania obietnic PiS okazują się płonne – komentuje posłanka Maria Zuba.

Prawo i Sprawiedliwość wskazuje też na zmiany w systemie oświaty. – O tym, kiedy dziecko pójdzie do szkoły zdecydują rodzice. To bardzo poważna zmiana – mówi Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur PiS.

Zmiana została spowodowana wprowadzeniem nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Mówi ona również o zwrócenie władzom centralnym kuratelę nad systemem edukacji i sieci polskich szkół.

Obowiązek szkolny ma objąć dzieci siedmioletnie. Młodsze dzieci będą mogły pójść do szkoły, jeśli nie będzie ku temu przeciwwskazań i jeśli będzie taka wola rodziców. Warunkiem ma być odbycie rocznego przygotowania przedszkolnego lub uzyskanie pozytywnej opinii poradni psychologicznej.

Przypomnę, ze rząd pracuje także nad obniżeniem wieku emerytalnego oraz podniesieniem kwoty wolnej od podatku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO