Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Poetycko i muzycznie w Targach Kielce

wtorek, 01 grudnia 2015 12:25 / Autor: Justyna Wrona
Poetycko i muzycznie w Targach Kielce
Poetycko i muzycznie w Targach Kielce
Justyna Wrona
Justyna Wrona

Od 4 do 6 grudnia potrwa kolejny Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy kominku”. To kolejna, czwarta edycja imprezy. Wydarzenie organizuje Dom Kultury Zameczek.

Pierwszego dnia festiwalu (04.12) o godzinie 17:00 w Targach Kielce rozpoczną się przeglądy konkursowe. Poprowadzi je Jarek FOKA Bukowski. W jury zasiądą: Andrzej Mochoń, Janusz Deblessem, Jerzy Krużel, Leszek Ślusarski, Piotr Frankowicz, Leszek Osterczy, Jerzy Filar oraz Marek Mikos. To właśnie oni wybiorą laureatów konkursu. Wstęp na przesłuchania jest wolny. Tego dnia również zaplanowano o godzinie 21:00 Koncert Integracyjny. Podczas niego w kieleckim klubie Plejada wystąpią: Old Marinners, Jerzy Filar oraz Zbyszek Siudy z zespołem. Tu również nie zapłacimy za wstęp.

W sobotę (05.11) w Targach Kielce Koncert Galowy poprowadzi Bartłomiej Zgorzelski. O godzinie 17:00 odbędzie się Koncert Laureatów festiwalu, którzy powalczą o nagrodę publiczności. Dwie godziny później zagra dla zgromadzonych gospodarz wydarzenia – „Formacja Opowieści Kameralnych” a po nich na scenie zaprezentują się gwiazdy wieczoru czyli „Siudma Góra” i „Słodki Całus od Buby”.

Imprezie towarzyszył będzie jarmark „Smak i Kształt Lata”. Na EKO-BAZARZE dostępne będą regionalne produkty.

Na Koncert Galowy można będzie bezpłatnie dojechać kielecką komunikacją miejską.

Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdują się na stronie www.przykominku.art.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO