Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Policyjna akcja o poranku. Dron nad ruchliwą ulicą

środa, 22 marca 2023 09:51 / Autor: Aleksandra Rękas

Mundurowi ze świętokrzyskiej drogówki o poranku wzięli na celownik kierowców podróżujących przez aleję Solidarności. W ciągu przeszło dwóch godzin akcji wpadło siedmiu uczestników ruchu drogowego - zarówno kierujących, jak i rowerzystów i pieszych.

Swoje działania mundurowi prowadzili w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Dziś pojawili się w pobliżu tymczasowego przejścia dla pieszych przy al. Solidarności.

- Docierały do nas sygnały od pieszych i kierowców, którzy zauważali, że na tymczasowym przejściu dla pieszych dochodzi do licznych wykroczeń. Długo nie trzeba było czekać – już podczas kilkunastu pierwszych minut naszych działań wpadło dwóch kierowców. Jeden z nich wyprzedzał tuż przed przejściem, kolejny nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na pasach – mówi komisarz Mariusz Bednarski ze świętokrzyskiej drogówki.

Jak przypomina funkcjonariusz, takie wykroczenia skutkują dotkliwym mandatem i dużą liczbą punktów karnych. Wystarczy jednak chwila nieuwagi by doszło do tragedii.

- Zwracamy też uwagę na pieszych, którzy czasami przechodzą przez przejścia korzystając z telefonów komórkowych. Przeprowadziliśmy dziś już kilka rozmów dyscyplinujących z takimi osobami, przypominaliśmy o obowiązujących przepisach. Podobnie było w przypadku rowerzysty, który zapomniał, że przez przejście dla pieszych się przechodzi, a nie przejeżdża  – wyjaśnia policjant.

Pracę policjantów usprawniał specjalistyczny dron, który rejestruje wykroczenia zarówno pieszych, jak i rowerzystów czy kierowców. .

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO