Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prawie 4 miliony kary dla spółki Exito. UOKiK nałożył ogromną grzywnę za wprowadzanie w błąd

wtorek, 06 sierpnia 2019 11:12 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Działająca w województwie wielkopolskim Firma Exito organizowała spotkania, podczas których zachęcała do zakupów mat leczniczych, robotów kuchennych, czy oczyszczaczy powietrza.  Produkty sprzedawno osobom starszym, a ich wartość była gigantycznie zawyżana - stąd kara od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- W naszym województwie to także jest norma. I to od wielu lat – informuje Rafał Skiba, powiatowy rzecznik konsumentów.  – Dotyczy to wielu rodzajów usług: sprzedaż garnków, produktów leczniczych, umów energetycznych, także gazu i prądu. W przypadku firmy Exito, kara dotyczyła zbiorowych interesów konsumentów. My podejmujemy także działania na drodze procesowej. Problem jak najbardziej dotyczy naszego regionu. Sprawy często są zgłaszane na policję, jednak to na drodze cywilnej należy podjąć działania w takich sytuacjach. Problem jest nam znany i borykamy się z nim bardzo długo – mówi rzecznik Skiba.

Dodajmy, że celem firm-naciągaczy jest jak największa sprzedaż, a ich metody nie są uczciwe. Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami mamy prawo odstąpić od każdej umowy w ciągu 14 dni.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO