Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Strażacy z Niewachlowa otrzymali nowy sprzęt

czwartek, 12 lipca 2018 10:55 / Autor: Bartłomiej Pać
Strażacy z Niewachlowa otrzymali nowy sprzęt
Strażacy z Niewachlowa otrzymali nowy sprzęt
Bartłomiej Pać
Bartłomiej Pać

Sprzęt strażacki o wartości niemal 70 tysięcy złotych otrzymali strażacy-ochotnicy z Niewachlowa. W większości został on sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości.

Przedstawiciele władz miasta przekazali na kieleckim Rynku specjalistyczny sprzęt w ręce Ochotniczej Straży Pożarnej Niewachlów. Sprzęt został sfinansowany niemal w całości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Przekazanie tych funduszy dla OSP w całej Polsce pozwala na realne zwiększenie pomocy dla ofiar wypadków.

­– Na dzisiejszej uroczystości został przekazany ciężki sprzęt marki Lukas. W skład zestawu wchodzą takie przedmioty jak nowoczesna pompa, nożyce o sile cięcia 110 ton, rozpieraki czy też zestaw końcówek do narzędzi. Mamy nadzieje, że będziemy używać tego sprzętu tylko na ćwiczeniach, ale jeśli zajdzie potrzeba to na pewno będziemy przygotowani aby użyć go w celu ratowania życia  – mówi Piotr Biegański, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Kielce-Niewachlów.

W 2018 roku dotacje ze środków Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie i urządzenia ratownictwa, niezbędne do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa otrzymało 98 gmin z terenu województwa świętokrzyskiego na łączną kwotę prawie 5,5 miliona złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO