Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Strzelanina na Zimnej! Nowe informacje

piątek, 22 listopada 2019 08:44 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Najpierw przypomnijmy: wczoraj wczesnym wieczorem policjanci namierzyli na ulicy Zimnej dwie osoby podejrzane o kradzież samochodu. Podczas próby zatrzymania doszło do strzelaniny.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, poszukiwali samochodu marki audi, który skradziono w nocy z 20 na 21 listopada. Jak informuje sierż, szt. Karol Macek, oficer prasowy z KMP w Kielcach, auto widziane było na osiedlu Jagiellońskie.

- Wczoraj po godzinie 18, mundurowi zauważyli auto na ulicy Zimnej. Natychmiast przystąpili do czynności. Gdy jeden z policjantów podszedł do pojazdu, kierowca gwałtownie ruszył, potrącając go i taranując dwa nieoznakowane radiowozy – relacjonuje Karol Macek.

Po przejechaniu około trzystu metrów, samochód się zatrzymał, a będący w środku wysiedli z niego i zaczęli uciekać. To właśnie wtedy jeden z funkcjonariuszy oddał jeden strzał ostrzegawczy w powietrze.

– Zatrzymaliśmy dwie osoby: 35–letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę. Trzeci pasażer, także mężczyzna, zbiegł. Jego poszukiwania nadal trwają,  zatrzymanie to tylko kwestia czasu – zapewnia sierżant Macek.

Samochód marki audi miał zamontowane kradzione tablice rejestracyjne. Potrącony policjant nie doznał poważnych obrażeń, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO