Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Świętokrzyscy politycy PiS popierają inicjatywę „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”

poniedziałek, 08 maja 2023 17:36 / Autor: Wojciech Dudkowski
Świętokrzyscy politycy PiS popierają  inicjatywę  „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”
Świętokrzyscy politycy PiS popierają  inicjatywę  „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Świętokrzyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości popierają obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Ma ona na celu zmianę prawa oświatowego, aby rodzice mogli kontrolować treści, jakie przedstawiane są dzieciom w szkole. Na placu Artystów politycy zainaugurowali zbiórkę podpisów.

Aby projekt wszedł pod obrady Sejmu, inicjatorzy muszą zebrać co najmniej sto tysięcy podpisów.

– Widzimy, ile razy musimy zmagać się z wieloma niebezpieczeństwami, które pragnie nam zafundować europejskie lewactwo i libertyni. My na to się nie zgadzamy. Najpierw mówimy „stop” takim działaniom. Dla ochrony naszych dzieci musimy stworzyć przyzwoite warunki. Media coraz częściej pokazują, jak dzieci na zachodzie są narażone na indoktrynację,  poddawane tym ideologiom, próbuje się je odczłowieczyć i próbuje się robić to, czego zabrania polskie prawo. Seksualizacja dzieci prowadzi do tego, aby zalegalizować w Rzeczypospolitej między innymi pedofilię - seksualizacja sprowadza się do tego, aby stan ich umysłów doprowadzić do sytuacji bardzo zgubnej – uzasadnił projekt poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący kieleckiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

Swój podpis w Kielcach złożył także gość Akademii Samorządowej Prawa i Sprawiedliwości, profesor Wojciech Roszkowski.

- Deprawacja dzieci w założeniach instrukcji WHO, które są tłumaczone na praktykę politycznę w niektórych dużych miastach naszego kraju, zagraża w sposób bezpośredni wychowaniu seksualnemu dzieci. Każdy rodzic, któremu nie podoba się to, że dzieci uczone są praktyk, które w tradycyjnej polskiej rodzinie były nie do wyobrażenia, nie powinni przechodzić obojętnie. To dotyczy konstrukcji moralnej naszego społeczeństwa w przyszłości – zauważył profesor.

Senator Jarosław Rusiecki zwrócił uwagę, że projekt dotyka delikatnej kwestii, jaką jest wychowanie seksualne dzieci.

- Szczególną troską powinny być otaczane najmłodsze dzieci. Niektóre zachowania, o których mówiła marszałek Elżbieta Witek, już w przedszkolach, mogą doprowadzić do zaburzeń w całym procesie wychowania.

Senator Krzysztof Słoń stwierdza, że skoro w polskich szkołach pojawiają się dodatkowe zabezpieczenia w postaci m. in. monitoringu, bezpieczne powinny być także przekazywane treści.

- Niezmiernie istotne jest to, żeby rodzice i dziadkowie zażądali od polskiej szkoły bezpieczeństwa ideologicznego. Nie może być takiej ideologii, która wypacza psychikę, wypacza przyszłość polskich dzieci. To one będą tworzyć naszą przyszłość

Wojewoda Zbigniew Koniusz uważa, że to kolejna odsłona walki o rodzinę.

- Za sprawą instytucji europejskich chce się wprowadzić antywartości, które poza nihilizmem nie wnoszą nic zdrowego do rodzin i rozwoju naszych dzieci – powiedział.

Marszałek województwa Andrzej Bętkowski podpisuje projekt z myślą o swoich wnukach.

- Moja troska o to, na jakich wyrosną obywateli jest zasadnicza. Uważam, że inicjatywa marszałek Elżbiety Witek, w tych czasach i sytuacji, przy tych zagrożeniach, jakie widzimy, jest cenna i będę ją wspierał.

Przewodniczący  Sejmiku Województwa Andrzej Pruś nawiązał do cytatu Stanisława Staszica „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

- Mam nadzieję, że jako ludzie życia publicznego będziemy mogli powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, aby Rzeczpospolita, w której wychowywani są młodzi ludzie, nasze dzieci, wnuki, dawały nam gwarancję, że te wartości, na których Naród Polski funkcjonował od zawsze, będą kultywowane

Przewodniczący Rady  Miasta Jarosław Karyś powiedział, że szkoła powinna gwarantować wychowanie odpowiedzialnych obywateli.

- Tę inicjatywę trzeba poprzeć, abyśmy nie martwili się za paręnaście lat, że Polska nie istnieje, że naród zatracił się w nowomowie, w tym, co jest sprzeczne z naturą ludzką.

Wicestarosta powiatu kieleckiego Tomasz Pleban, jako wieloletni nauczyciel, dyrektor i pracownik Kuratorium Oświaty rozumie zawarte w inicjatywie postulaty.

- Spotykałem się z wieloma sytuacjami, gdzie różnego rodzaju organizacje o charakterze lewackim próbowały wejść na teren szkoły i przekazywać złe zwyczaje i informacje. Dyrektorzy bronili się przed takimi sytuacjami. Rodzice mają prawo wiedzieć o takich sytuacjach i wyrażać na nie zgodę

Podpisy pod inicjatywą ustawodawczą można składać w biurach parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Jak zapowiedzieli uczestnicy konferencji, na ulicach można będzie spotkać także wolontariuszy z listami poparcia.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na jego stronie internetowej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO