Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Święty Mikołaj wędruje po Kielcach

wtorek, 06 grudnia 2016 16:06 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Święty Mikołaj wędruje po Kielcach
Święty Mikołaj wędruje po Kielcach
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Święty Mikołaj wędruje dziś po Kielcach. Odwiedził już między innymi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii, szkoły oraz inne placówki, gdzie przebywają najmłodsi. 

Wieloma prezentami obdarowani zostali mali pacjenci Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. Odwiedziła ich barwna ekipa ze Stowarzyszenia  „Projekt Świętokrzyskie”. – Szósty grudnia jak wszyscy wiedzą to dzień szczególny – dzień Świętego Mikołaja. Chcieliśmy, żeby to był dzień wyjątkowy również dla dzieci chorych. Mamy nadzieję, że nasza wizyta tutaj sprawiła, że choć na trochę zapomnieli o bólu i cierpieniu – powiedziała Danuta Papaj, wiceprezes Stowarzyszenia. Pacjentów kieleckiego szpitala odwiedziła również Fundacja Pomóżmy Marzeniom.

Ale  to nie koniec mikołajowych akcji. Uczniowie I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zorganizowali dziś koncert charytatywny. Podczas imprezy licytowane były fanty ofiarowane przez licealistów, nauczycieli a także mieszkańców Kielc.  Pieniądze zebrane podczas koncertu powędrują do Fundacji Pomóżmy Marzeniom, która wspiera  dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, dotkniętych chorobą, patologią społeczną bądź ubóstwem. – Już po raz dwudziesty piąty organizujemy taką akcję. Wspieramy różne osoby, zarówno podopiecznych fundacji, jak i naszych uczniów, którzy są w potrzebie. W tym roku na aukcje trafiły między innymi  torty, koszulka Michała Jureckiego z autografami zawodników Vive a także graffiti wykonane przez naszych uczniów – wymieniła Zofia Pietraszyk, opiekun szkolnej grupy wolontariatu. – Dzień Świętego Mikołaja to dzień ludzi o wielkim sercu. Jak wiemy biskup Mikołaj był takim prekursorem pomagania dzieciom. My idziemy w jego ślady i pomagamy – powiedział  Marek Kołodziejczyk, organizator koncertu.

 

Wyjątkowy prezent otrzymał dziś także Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych  znajdujący się przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach. Do placówki trafił  nowy, dziewięcioosobowy bus, który będzie służył do przewożenia niepełnosprawnych dzieci. Pojazd kosztował ponad 100 tysięcy zł. 60% tej kwoty pokrył PFRON, pozostałą część, czyli   46 tysięcy, dofinansował Urząd Miasta Kielce. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO