MIASTO

Szczęśliwy remis Korony

wtorek, 01 października 2013 00:24 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

W meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała w Gdańsku z Lechią 2:2 (2:2).

Żółto-czerwoni prowadzili w tym spotkaniu już 2:0 po dwóch skutecznie wyegzekwowanych rzutach karnych przez Michała Janotę (14 i 20 minuta). Niestety nie potrafili utrzymać przewagi i już do przerwy gospodarze zdążyli wyrównać (bramki Grzelczaka 31 min. oraz Dawidowicza 38 min.). Lechia powinna nawet prowadzić przed zejściem do szatni, ale grała nieskutecznie. Piłkarze Probierza także po przerwie mieli wyraźną przewagę, ale na szczęście dla kielczan nie potrafili zamienić jej na prawidłowo zdobytą bramkę. Koronie udało się zremisować, ale nie zmieniło to jej położenia w tabeli. Żółto-czerwoni nadal okupują ostatnie miejsce. A na wyjeździe nie wygrali ligowego meczu już od 1,5 roku.