Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Tak świętowali Światowy Dzień Wody w „Kubusiu”

środa, 22 marca 2023 12:52 / Autor: Łukasz Czerwiak
Tak świętowali Światowy Dzień Wody w „Kubusiu”
Tak świętowali Światowy Dzień Wody w „Kubusiu”
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Z okazji Światowego Dnia Wody, 22 marca, najmłodsi uczestniczyli w wodociągowym wydarzeniu. W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” zobaczyli spektakl i różne eksperymenty.

Kielecki Teatr we współpracy z Wodociągami Kieleckimi oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach przygotował atrakcje dla najmłodszych. Na początku obejrzeli oni przedstawienie „W butach. Kot w butach”.

– Spektakl był wystawiany dzisiaj 101. i 102. raz, a dzieciaki jak zawsze reagowały żywo. Potwierdza to, że cieszy się on dużą popularnością wśród naszych widzów, ale nie dlatego go wybraliśmy. Zawiera on pewną scenę z wodą, ale jaka ona jest - muszą zobaczyć już państwo sami – opowiadał Piotr Bogusław Jędrzejczak, dyrektor teatru.

Następnie odbył się pokaz doświadczeń chemicznych.

– Przygotowaliśmy dla dzieci spektakl „Pokaz szalonego chemika”. Jedna z naszych pracownic zaprezentowała, co można zrobić z wodą. Dolewała do niej różne składniki, a widzowie głośno reagowali na zmiany, które zachodzą. Działa to na wyobraźnię i za każdym razem przyjmowane jest z wielkim entuzjazmem – mówił Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony w 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego celem jest promowanie na całym świecie ochrony czystych wód, skutecznego oczyszczania ścieków, poprawy dostępu ludzi do pitnej, zdrowej, czystej wody.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO