Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Tani i smaczny obiad w Kielcach. Gdzie? Podpowiadamy

niedziela, 22 sierpnia 2021 11:35 / Autor: Adrianna Linertowicz
Tani i smaczny obiad w Kielcach. Gdzie? Podpowiadamy
Tani i smaczny obiad w Kielcach. Gdzie? Podpowiadamy
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Czy są w Kielcach miejsca, w których można zjeść niedrogi, a dobry posiłek? Okazuje się, że tak. Jeżeli akurat nie macie czasu lub chęci na gotowanie w domu, podpowiadamy, gdzie można zjeść bez przepłacania.

Zapytaliśmy Was o sugestie, które kieleckie restauracje mogą być dobrą alternatywą dla domowego obiadu w przyzwoitej cenie. Podsunęliście nam kilka ciekawych propozycji.

Wśród nich padła między innymi restauracja Włoska, która mieści się przy ulicy Sienkiewicza 14/2.

- Można tam zjeść bardzo dużą pizzę, która jest przepyszna. Widać, że obsługa nie oszczędza na kliencie. Ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu do innych pizzerii w Kielcach. W menu mają też inne propozycje – mówi pan Adam.

Kolejną opcją jest Centralny Bar Mleczny przy ulicy Sienkiewicza 13. Smaczną zupę zjemy tam za kilka złotych.

- Jakość do ceny oceniam na 10/10. Zestaw dnia, czyli zupę i drugie danie, zamówiłam za niecałe 13 złotych. Można też spokojnie zjeść domowy obiad dla całej rodziny i nie przepłacić. Nie trzeba też długo czekać na wydanie posiłku – proponuje pani Sylwia.

Niektórzy z Was wskazali nam również na Antresolę przy ulicy Piekoszowskiej 21.

- Polecam szczególnie placek po zbójnicku, kopytka w sosie grzybowym oraz pierogi z mięsem i kapustą. Można też zamówić dodatki do dań. Miejsce ma ładny wystrój, a obsługa jest zawsze bardzo sympatyczna. Ceny nie są zawyżone, moim zdaniem mniej więcej tyle zapłacilibyśmy za składniki, gdybyśmy mieli to samo danie ugotować sami – proponuje pani Angelika.

Kolejną pozycją na liście jest lokal Ale Szama, który mieści się w centrum miasta, przy ulicy Warszawskiej 3. Z menu możemy wybrać dania główne, zupy, przystawki i desery, ale też napić się piwa. Okazuje się, że lokal bardzo często polecany jest przez odwiedzających Kielce turystów.

- Domowy obiad można zjeść nawet za mniej niż 20 złotych. Jest spory wybór zup i drugich dań, ale można też skusić się na deser. Polecam naleśniki i knedle. Lokal jest bardzo schludny, a obsługa miła – zachęca podróżnik, Krzysztof Domagała.

- Bardzo często pracuję w rozjazdach i zawsze, kiedy jestem przejazdem w Kielcach, zatrzymuję się w Ale Szama na szybki obiad. Pierwszy raz odwiedziłem to miejsce, kierując się opiniami w Internecie i nie rozczarowałem się. Duże porcje, smaczne jedzenie i cenowo bardzo przyzwoicie. Miłe wrażenie sprawia też ciepły wystrój miejsca. Nie ma na co narzekać – mówi Patryk Batorski.

Niektórzy polecili nam również Markowe Bistro przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 125a.

- Mają w ofercie pyszne zupy, szczególnie pomidorowa jest smaczna. Warto też spróbować kotletu devolay z surówką. Serwują typowe, domowe obiady w bardzo dobrych cenach i sporych porcjach – poleca pani Małgorzata.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO