Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[WIDEO] Trwa remont na Ogrodowej. Samochody jeżdżą po tymczasowym rondzie

poniedziałek, 25 lipca 2022 15:21 / Autor: Wojciech Dudkowski

Od niedzieli trwa remont ulicy  Ogrodowej. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu – na skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II wyznaczone zostało tymczasowe rondo. Jak wygląda obecnie ruch w tym miejscu? Widać to na załączonym filmie.

– Ulica Ogrodowa zostanie zawężona. Wyłączone zostaną dwa skrajne pasy ruchu. Ruch w obu kierunkach obywał się będzie dwoma pasami środkowymi. Na skrzyżowaniu Ogrodowej z Jana Pawła II i Seminaryjską zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i będzie wytyczone tymczasowe rondo Ponadto zamknięty dla ruchu zostanie wlot ulicy Spacerowej do Ogrodowej. Dojazd do Spacerowej możliwy będzie od strony Krakowskiej – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Zmieniła się także organizacja ruchu na ulicy Żytniej przy wjeździe od ronda Giedroycia.

- Lewy pas ruchu będzie przeznaczony do docelowego wjazdu przez rondo w ul. Paderewskiego i zawracanie, natomiast pas prawy - do jazdy przez skrzyżowanie na wprost w ul. Ogrodową oraz skręt w prawo w ul. Kaczmarka – wyjaśnia Jarosław Skrzydło.

Powyższe zmiany będą obowiązywać przez około miesiąc. Następnie ruch zostanie przekierowany na skrajne pasy ulicy Ogrodowej, z kolei środkowe zostaną wyłączone z użytkowania.

M Wa 0827

M Wa 0832

krakowska rogatka1

(foto i wideo Marian Wąchała)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO