Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trzy dni, trzy zatrzymania. Pijani kierowcy na celowniku

poniedziałek, 26 września 2022 10:22 / Autor: Aleksandra Rękas
Trzy dni, trzy zatrzymania. Pijani kierowcy na celowniku
Trzy dni, trzy zatrzymania. Pijani kierowcy na celowniku
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dwóch nietrzeźwych kierowców i jeden użytkownik hulajnogi – trzy osoby wpadły w ręce kieleckich policjantów w ostatni weekend. Zatrzymania to efekt obywatelskiej czujności.

Jako pierwszy wpadł kierowca volkswagena golfa. 40-letni mężczyzna jechał w piątkowy wieczór w kierunku Ślichowic „wężykiem”, co zaniepokoiło świadka.

- Dzięki postawie zgłaszającego, 40-letni kierujący niedługo po zgłoszeniu wpadł w ręce policjantów. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu – informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Z kolei w sobotę, kilka minut po siódmej rano, do policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące kierowcy czarnej mazdy.

- Dzięki temu, że zgłaszający miał na oku „dziwnie" jadący samochód, 40-letni kierujący został zatrzymany przez mundurowych. Jego badanie również wykazało ponad dwa promile – dodaje policjantka.

Natomiast w niedzielny wieczór, „Krakowskiej rogatce" do akacji wkroczyli policjantka i policjant po służbie. Zauważyli oni użytkownika hulajnogi, który jechał całą szerokością ulicy Krakowskiej i rozmawiał przez telefon. Swoją jazdę zakończył zderzeniem z barierką i upadkiem. Ten mężczyzna też „wydmuchał” ponad dwa promile.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO