Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

UJK i ZUS- umowa o współpracy podpisana

piątek, 10 czerwca 2016 12:30 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Uniwersytet Jana Kochanowskiego będzie prowadzić wspólne projekty badawcze z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. 10 czerwca podpisano umowę o współpracy. To pierwsze tego typu porozumienie między ubezpieczalnią, a uczelnią wyższą spoza Warszawy. Jakie korzyści przyniesie ono obu instytucjom? 

 

Wspólne projekty badawcze, wymiana doświadczeń, wzajemny dostęp do bazy wiedzy i praktyki dla studentów - to główne punkty UMOWY RAMOWEJ Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.  Przedstawiciele instytucji zapewniają, że porozumienie przyniesie obopólne korzyści. – Umowa ta daje wiele możliwości zarówno  studentom, jak  i pracownikom  naukowym  naszej uczelni – podkreśla dr hab. Barbara Zbroińska prof. UJK  Prorektor ds. Rozwoju i Finansów UJK w Kielcach.

Z kolei Pracownicy ZUS będą mogli korzystać z dorobku naukowego wypracowanego na UJK.  - Nasza współpraca to spotkanie teorii z praktyką, wiedzy z doświadczeniem. Wzajemne korzystanie z dorobku każdej z instytucji pozwoli z jednej strony na szersze dotarcie z wiedzą o ubezpieczeniach społecznych, a z drugiej, na wzbogacenie codziennej praktyki stosowania prawa. Ubezpieczenia społeczne by się rozwijać potrzebują kadry fachowców, ta współpraca ma pomóc w przygotowaniu tej kadry – mówi prof. Gertruda Uścinska, prezes ZUS. Profesor Uścińska nie ukrywa, że liczy na to, że porozumienie z UJK przyczyni się także do poprawy wizerunku ZUS.

Umowa z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach została zawarta na pięć lat, z opcją jej przedłużenia. UJK jest pierwszą uczelnią spoza Warszawy z którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał tego typu porozumienie. Podpisaniu umowy towarzyszył wykład prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS - "Aktualne problemy systemu zabezpieczenia społecznego".

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO