Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Urząd Miasta przekazał kieleckim instytucjom środki ochrony do walki z koronawirusem

piątek, 25 września 2020 10:26 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Urząd Miasta Kielce rozpoczął przekazywanie środków bezpieczeństwa, m.in. dla służb mundurowych działających na terenie stolicy województwa świętokrzyskiego. W pierwszej kolejności trafiły one do Komendy Miejskiej Policji i Straży Pożarnej, a także do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz szpitali działających w Kielcach.

- Środki przekazujemy w ramach projektu dotyczącego przeciwdziałania i ograniczania skutków epidemii COVID 19, który jest realizowany przy wsparciu z funduszy unijnych. Jest duże zapotrzebowanie wspomnianych instytucji na pomoc w tym zakresie - informuje Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc.

Przedmiotem projektu jest zakup środków ochrony indywidualnej, m.in. maseczek, kombinezonów, gogli, sprzętu jednorazowego użytku, drobnych urządzeń niezbędnych do działań na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 oraz środków do dezynfekcji przestrzeni publicznych w Kielcach, w tym m.in. przystanków autobusowych.

- Mimo że nie zarządzamy wszystkimi tymi instytucjami, jak Policją, Strażą Pożarną, czy szpitalami, to mamy pełną świadomość, że służą one naszym mieszkańcom. Ich bezpieczeństwo ma dla nas bardzo ważne znaczenie - dodaje wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Całkowity koszt projektu to ok. 3,9 mln zł, przy wkładzie własnym ok. 600 tys. zł.

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO