Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W Dolinie Silnicy powstanie strefa relaksu? Dzięki głosom internautów projekt zajął trzecie miejsce

poniedziałek, 20 maja 2019 12:51 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Głosowanie w konkursie Lechstarter zakończyło się dziś o godzinie 14. Kielce z wynikiem 53124 głosów wywalczyły trzecie miejsce, co oznacza, że w naszym mieście, w Dolinie Silnicy, powstanie strefa relaksu. Oprócz nas w czołówce znalazł się Rzeszów i Szczecin. Ostateczna weryfikacja i oficjalne wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej w środę.

W założeniu twórców ma to być miejsce nie tylko do złapania oddechu od miejskiego zgiełku, ale przede wszystkim przestrzeń, w której wszyscy mieszkańcy zainspirują się do działania i zyskają obszar do tworzenia wydarzeń kulturalnych i wymiany doświadczeń. Otoczony zielenią obiekt będzie idealnym miejscem do organizacji kina letniego, wystawy czy zwykłego spotkania ze znajomymi. Inicjatorzy wytypowali miejsce, który ich zdaniem idealnie pasuje na tego typu instalację. Skonsultowali je z władzami miasta i w ten sposób ustalili, że strefa świetnie wpisze się w Dolinę Silnicy i będzie początkiem zmian w tym rejonie.

Ta dolina to bardzo lubiany oraz popularny rejon rekreacyjny i jednocześnie fragment jednej z najstarszych i najbardziej uczęszczanych tras rowerowych w Kielcach. Ciekawy, ale zaniedbany obszar, który wymaga ożywienia i dialogu społecznego dotyczącego jego przyszłości.

LECHSTARTER to program, który już od trzech lat realnie zmienia na lepsze przestrzenie miejskie. W każdej edycji rewitalizowana jest przestrzeń w trzech zwycięskich miastach. Wartość inwestycji to milion złotych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO