Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wakacyjne podróżowanie w czasie - po co prawo jazdy? - warsztaty w Muzeum Dialogu Kultur

sobota, 04 sierpnia 2018 12:39 / Autor: Magdalena Nowak
Wakacyjne podróżowanie w czasie - po co prawo jazdy? - warsztaty w Muzeum Dialogu Kultur
Wakacyjne podróżowanie w czasie - po co prawo jazdy? - warsztaty w Muzeum Dialogu Kultur
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbyły się warsztaty familijne pod hasłem "Wakacyjne podróżowanie w czasie - po co prawo jazdy?". Mali uczestnicy warsztatów najpierw obejrzeli wystawę modeli pojazdów z kolekcji Sławoja Gwiazdowskiego, w drugiej części zajęć poznali zasady ruchu drogowego.

-Wystawa, którą zobaczyły dzieciaki to jedna z największych kolkekcji aut w Polsce należąca do Sławoja Gwiazdowskiego. Uczniowie obejrzeli ponad 200 miniatur samochodów z całego świata. Większość modeli przedstawia konstrukcje osobowe i sportowe, ale są również auta militarne. Założeniem wystawy jest oddanie oryginalnego zamysłu Donatora, czyli udokumentowania historii motoryzacji od pierwszych automobili z końca XIX wieku do współczesnych samochodów - opowiada Natalia Łakomska, która poprowadziła zajęcia. -Wystawę wzbogaca unikalna aranżacja, przedstawiająca w przystępny sposób wiadomości z dziedziny historii motoryzacji - dodaje.

Druga część zajęć była poświęcona przepisom ruchu drogowego. -Uczniowie mieli do wykonania mnóstwo zadań związanych z bezpieczeństwem na ulicy i chodniku. Pracowali z ramkami "Logico - myślę i analizuję", trzeba przyznać, że poradzili sobie świetnie - podkreśliła Łakomska. Na zakończenie uczniowie wykonali papierowe autobusy.

Zajęcia spotkały się z ogromnym uznaniem uczestników. -Najbardziej podobały mi się auta sportowe. Były zupełnie inne niż można zobaczyć teraz. Chciałbym mieć taką kolekcję w domu - powiedział Wiktor Wójcik, który przyszedł na warsztaty z mamą.

Kolejne zajęcia z cyklu "Wakacyjne podróżowanie w czasie odbędą się 11 sierpnia. Będą poświęcone glinianym przedmiotom, a uczestnicy wykonają przedmioty z gliny, które były używane w epoce kamienia gładzonego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO