Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[WIDEO] Nocne wyścigi po kieleckich ulicach. Wpadło kilkadziesiąt osób

poniedziałek, 25 marca 2024 13:59 / Autor: Aleksandra Rękas
[WIDEO] Nocne wyścigi po kieleckich ulicach. Wpadło kilkadziesiąt osób
[WIDEO] Nocne wyścigi po kieleckich ulicach. Wpadło kilkadziesiąt osób
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kilkadziesiąt mandatów, pięć zatrzymanych praw jazdy i siedem dowodów rejestracyjnych – to efekt sobotnich (23 marca) kontroli policjantów na kieleckich ulicach. Zaplanowano tam nielegalne wyścigi.

Na spotkanie kierujących żądnych mocnych wrażeń, policjanci byli przygotowani zawczasu.

- Z posiadanych informacji wynikało, że kierowcy zjechali się do miasta na pewno nie tylko po to, by oglądać swoje auta. Chcieli w nocy wyjechać na ulice, by sprawdzać swoje umiejętności i moc silników. Policjanci wielokrotnie powtarzają, że wyścigi czy „drifty” można ćwiczyć wyłącznie na przygotowanych do tego celu torach – podkreśla mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Ostatecznie do nielegalnej rywalizacji nie doszło, policjanci skontrolowali za to aż 73 kierowców i ich samochody. Oprócz tego zatrzymali pięć praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, nałożyli 45 mandatów za popełnione wykroczenia i zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny aut.

- Na długo sobotni wieczór zapamięta 18-latka, która w Zgórsku jadąc w kierunku Kielc rozpędziła swoje auto do prędkości 113 km/h tam, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie, nastolatka czasowo straciła swoje uprawnienia, a jej konto zasiliło 14 punktów karnych. Będzie musiała również zapłacić dwa tysiące złotych mandatu

„Po kieszeni” dostał także 28-letni kierujący renaultem, który w Zagrodach, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, będzie musiał zapłacić 1500 złotych mandatu, otrzymał również 13 punktów karnych.

Działania policjantów trwały do późnych godzin nocnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO