Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[WIDEO] Policyjna akcja „Sygnalizator” – 27 wykroczeń jednego dnia

czwartek, 17 września 2020 08:19 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj (16 września) na terenie Kielc i powiatu, mundurowi prowadzili akcję „Sygnalizator”. Policjanci chcieli w ten sposób przypomnieć kierowcom i pieszym o obowiązku stosowania się do sygnalizacji świetlnej i zwrócić uwagę na to, że czerwony, to nie żółty…

Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej może prowadzić do kolizji i wypadków drogowych. A skala problemu jest duża - tylko w pierwszej połowie tego roku na terenie Kielc i powiatu policjanci odnotowali 30 zdarzeń, do których doszło z powodu niestosowania się do sygnalizacji. W czterech przypadkach nie obyło się bez obrażeń.

-  W trakcie wczorajszej akcji funkcjonariusze ujawnili 27 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci wykorzystywali rejestratory obrazu, przy pomocy których monitorowali najbardziej newralgiczne skrzyżowania – mówi Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Jako skrzyżowania, na których najczęściej dochodzi do przejeżdżania na „późnym żółtym” policjanci wymieniają między innymi przecięcie Jagiellońskiej i Grunwaldzkiej, a także al. Solidarności  i Sandomierskiej.

„Sygnalizator” to cykliczne działania prowadzone przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy. Nagranie z wykroczeniami kierowców TUTAJ

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO