Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[Wizualizacje] W Kielcach powstanie potężny park wodny

środa, 13 września 2017 11:50 / Autor: Piotr Natkaniec
[Wizualizacje] W Kielcach powstanie potężny park wodny
[Wizualizacje] W Kielcach powstanie potężny park wodny
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Naturalna tropikalna roślinność, trzysta atrakcji wodnych w siedemnastu basenach rekreacyjnych ukrytych pod rozsuwanym szklanym dachem. I jedno z najbardziej urozmaiconych saunariów z największą w Polsce sauną na 130 osób. Tak będą wyglądały Baseny Tropikalne Binkowski Resort - nowoczesny park wodny powstający w sercu Gór Świętokrzyskich. 

Baseny Tropikalne Binkowski Resort  będą jedynym miejscem w kraju,  którym w środku zimy poczujemy się jak na słonecznej wyspie. Na powierzchni blisko 11,5 tysiąca metrów kwadratowych wypoczniemy wśród prawie 100 palm oraz 250 rodzajów innej tropikalnej roślinności. Możliwość utrzymania egzotycznej flory, nawet przy niskich temperaturach, to zasługa całkowicie przeszklonej  powłoki hali parku wodnego oraz rozsuwanego dachu ważącego prawie 300 ton. Będzie to pierwszy obiekt w Polsce z tak innowacyjnym rozwiązaniem.  - Pomysł z rozsuwanym dachem trochę mnie zmroził, bo niesie za sobą tysiące wyzwań. W lecie może się przegrzewać, a w zimie będzie uciekać ciepło. W tym przypadku najważniejsza jest wentylacja. W podziemiach mamy ukryte dwie fabryki - jedną wody,  drugą powietrza. Jeżeli na zewnątrz będzie mróz, to uzyskanie stałej temperatury otrzymamy wdmuchując ciepłe powietrze. Przy temperaturach powyżej 25 stopni dach będzie rozsuwany, nie tylko dla komfortu, ale również po to, żeby móc naturalnie pozbyć się wilgotnego powietrza. Jestem pewien, że uda nam się sprostać tym wyzwaniom - tłumaczy Marek Pakuła, główny architekt Basenów Tropikalnych Binkowski Resort, który zaprojektował w Polkowicach pierwszy park wodny w Polsce oraz ten największy, mieszczący się w Krakowie.

Tropikalny raj dla dzieci

W obiekcie będzie 17 basenów rekreacyjnych, które pomieszczą nawet 600 osób. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę z kompleksem wodnych zabawek i mini-zjeżdżalni. Podwodne gejzery, hipopotamy i foki wypluwające wodę to tylko część atrakcji, które się tam znajdą. Dziecięcy basen zostanie wykończony ścianą obłożoną sztuczną skałą z wodospadami. Po drugiej stronie powstanie główna niecka basenowa z wbudowanymi czterema jacuzzi oraz stacjami masażu umożliwiającymi masowanie stóp oraz kręgosłupa. Oprócz tego goście skorzystają z części rehabilitacyjnej z basenami aromatycznymi i witalnymi z dodatkami jodków, siarczanów oraz alg morskich. Całości dopełni rozbudowana strefa gastronomiczna, której częścią będzie bar wodny serwujący między innymi egzotyczne drinki.

Lazy River i Magic Eye

Jednak największą atrakcją tej części Basenów Tropikalnych Binkowski Resort będą niewątpliwe trzy zjeżdżalnie wodne. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy 4-osobowym pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting - 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska. Znajdzie się też coś dla podróżników: Lazy River, czyli dzika rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie.

Największa sauna w Polsce

Baseny Tropikalne Binkowski Resort to nie tylko świat zabawy, ale również wypoczynku i relaksu, którego wielkim atutem będzie strefa cicha. W jej skład wejdzie potężny kompleks saunowy na czele z największą sauną w Polsce na 130 osób. Zalety? Bardzo wiele, na przykład przeszklona 8-metrowa ściana z widokiem na panoramę Kielc. W saunarium znajdzie się także 7 innych saun.

Zwieńczeniem strefy cichej będzie basen letni na tarasie na wysokości 20 metrów, z którego goście zobaczą ponad koronami drzew przepiękną panoramę Kielc. Park wodny zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 roku. - Chcemy stworzyć obiekt, który będzie służył zarówno mieszkańcom naszego regionu jak i gościom  przyjeżdżającym do nas z różnych części Polski. Od początku koncentrowaliśmy się na tym, aby Baseny Tropikalne były niepowtarzalne i wyróżniały się w skali kraju. Liczymy, że będzie to magnes, który przyciągnie wielu turystów w nasze piękne Góry Świętokrzyskie - mówi Bartosz Binkowski, menadżer Binkowski Resort.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO