Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[GALERIA] Mamy nowych policjantów. Ci zasłużeni zostali dziś uhonorowani

czwartek, 12 września 2019 12:43 / Autor: Aleksandra Rękas
fot. Mateusz Wolski
Aleksandra Rękas

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach zasłużeni funkcjonariusze dostali wyróżnienia, nowi mundurowi złożyli zaś ślubowanie. - Ci młodzi ludzie przyszli tu z pasji – takich śledczych nam potrzeba. Pracujemy dla bezpieczeństwa ludzi – mówił nadinsp. Paweł Dzierżak.

Do grona policjantów w garnizonie świętokrzyskim dołączyło dziś osiem osób. Złożyli uroczystą przysięgę według słów roty. Adeptom pogratulowała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

- To już tradycja, że nowoprzyjęci policjanci ślubują w tak wyjątkowy sposób. Pragniemy im pogratulować oraz wręczyć odznaczenia tym, którzy z narażeniem życia wykonują swoje obowiązki. Pragnę podziękować im za poświęcenie i powiedzieć, że wysoko cenimy służbę policjantów.  To oni zapewniają nam bezpieczeństwo. Życzę wam satysfakcji z wykonywanej pracy – mówiła wojewoda Wojtyszek.

Głos zabrał także senator PiS, Krzysztof Słoń: - Dziś  młodzi policjanci stoją w jednym szeregu obok uhonorowanych starszych kolegów. Trudno o lepszy przykład i wskazówkę, jak powinna wyglądać służba. Myślę, że każdy z funkcjonariuszy w sercu powtarzał słowa roty wraz z nowymi policjantami. Pragnę podziękować za oddanie i ciężką służbę.

Zapytaliśmy o przeżycia policjantów, którzy dziś złożyli uroczystą przysięgę i tym samym rozpoczęli służbę.

- To chyba najważniejszy dzień w moim życiu. Od zawsze chciałem pracować w policji, to spełnienie moich marzeń. Pełnienie służby to sposób na pomaganie ludziom. Czeka mnie szkolenie podstawowe, więc czas wyrzeczeń i ciężkiej pracy – stwierdził świeżo upieczony posterunkowy Grzegorz Grzyb.

Nowym mundurowym towarzyszyli najbliżsi. Porozmawialiśmy z rodzicami jedynej kobiety, która dziś dołączyła do służby w policji.

- Jesteśmy bardzo wzruszeni, to szczęśliwe chwile. Oby ta służba przebiegała spokojnie. Nasz syn także pracuje w policji, więc to już tradycja rodzinna. Córka zawsze marzyła o wstąpieniu w szeregi policji, cieszymy się, że udało się to zrealizować – mówili państwo Hajduk.

Uroczystość była także okazją do złożenia gratulacji nowej zastępczyni Komendanta Wojewódzkiego Policji, Agacie Malasińskiej-Nagórny. Jest to pierwsza kobieta na tym stanowisku, do tej pory pełniła funkcję naczelnika Wydziału Laboratorium Kryminalistycznego.

- To ogromne wyróżnienie, mam jednak świadomość odpowiedzialności. Moje obowiązki będę wykonywać najlepiej jak potrafię. W policji pracuje coraz więcej kobiet, co bardzo mnie cieszy. Jestem chyba pierwszą panią komendant w spódnicy – mówiła dr Agata Malasińska-Nagórny.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO