Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wzgórze Zamkowe i kieleccy wojskowi zacieśniają współpracę

wtorek, 14 lipca 2020 09:59 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Choć współpracują od lat to dziś oficjalnie podpisali umowę o wspólnym działaniu. Wzgórze Zamkowe i Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach będą organizowali wydarzenia promujące wartości patriotyczne i wojskowe. – Obecnie jeszcze planujemy konkretne działania – mówi Ewa Chabielska, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach.

Dotychczasowa współpraca trwała siedem lat. – Zaczęła się ona wystawą pokazującą to, co żołnierze z Centrum osiągnęli podczas misji w Afganistanie. Wielu kielczan zdało sobie sprawę, że mamy w naszym mieście jednostkę z wojskowymi, którzy tak daleko reprezentują nasz kraj podczas służby. Nasze wspólne imprezy, takie jak Dzień Weterana, są ważnymi przedsięwzięciami promującymi żołnierzy, ale także nasze działania jako Wzgórza Zamkowego – tłumaczy dr Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Jak mówi z kolei dyrektor Wzgórza Zamkowego Ewa Chabielska, dziś podpisano umowę, która zacieśnia tę współpracę. – Skrócimy pewne procedury i ułatwimy współdziałanie. To ukoronowanie dotychczasowych projektów. Czas się zmienia i przed nami nowa przyszłość. Mówimy o edukacji historycznej, proobronnej i szerzeniu patriotyzmu. Widzę duże zapotrzebowanie na edukację. Pierwszymi pomysłami będą więc specjalne konferencje – dodaje.

– Wysiłki nasze zmierzają ku temu, żeby promować polskiego żołnierza oraz wspierać wszelkie inicjatywy zachęcające młodzież do patriotycznej postawy. Mamy szereg pomysłów, które chcielibyśmy zrealizować – zauważa podpułkownik Paweł Polak z CPdMZ.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO