Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

[FOTO] Kaśka Sochacka wypełniła kielecką salę po brzegi

czwartek, 24 listopada 2022 23:53 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Kaśka Sochacka wypełniła kielecką salę po brzegi
[FOTO] Kaśka Sochacka wypełniła kielecką salę po brzegi
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W czwartek, 24 listopada, Kaśka Sochacka zaśpiewała w Kieleckim Centrum Kultury. Piosenkarka ukołysała licznie zgromadzoną publiczność utworami skłaniającymi do refleksji.

Czwartkowy koncert nie był pierwszym spotkaniem Kaśki z kielczanami w tym roku. Artystka wystąpiła w stolicy województwa świętokrzyskiego w sierpniu na „Od Nowa Festiwal”.

Po kilku miesiącach na Dużej Scenie KCK wybrzmiały utwory z albumów „Ciche Dni” oraz „Ministory”. Publiczność ze wzruszeniem słuchała i niejednokrotnie śpiewała wraz z wokalistką.

Kaśka nie zaskoczyła stałych bywalców. Kolejny raz wyszła na scenę przywitała się z publicznością i kilka razy podziękowała po utworach. Poza tym po prostu stała i śpiewała piosenki. Tym właśnie urzeka Maję, która na jej koncercie była już drugi raz.

– Bardzo mi się podobało. Uwielbiam emocje towarzyszące takim wydarzeniom i muszę przyznać, że było nawet lepiej niż za pierwszym razem. Szczególnie wybrzmiała moja ulubiona piosenka, czyli „Boje się o Ciebie”. Za każdym razem trafia do mnie, to jest mój styl, coś bliskiego mojemu sercu – mówi. 

Z kolei Łukasz na koncercie Kaśki był pierwszy raz. Najbardziej czekał na utwór, w którym zakochał się od początku, czyli „Niebo było różowe”.

– Kiedy pierwszy raz usłyszałem Kasię, różowe niebo ogrnęło mnie po prostu w całości. Piosenka ciekawie się zaczyna, troszeczkę mrocznie, a później jest bardzo rytmicznie. Lubię utwory, które zmieniają dynamikę – opowiada.

Zaś Marta, która do KCK przyszła z przyjaciółmi była oczarowana piosenką „Wiśnia”.

– Od dawna znam wszystkie piosenki Kaśki, pomimo tego, że nigdy nie byłam na żywo, na jej występie. Bardzo ją szanuję i uwielbiam jej muzykę. Ciężko wybrać jeden utwór, ale może ten ze słowami „a ja tęsknię”. Wiśnia wywołuje nostalgiczne myśli, ale pomogła mi w wielu trudnych momentach, tak jak inne utwory. Jej tęsknota dociera do mnie i mocno się z nią utożsamiam – zaznacza.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO