Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Będą podwyżki cen biletów. Ominą internautów

środa, 27 lipca 2022 10:38 / Autor: Wojciech Dudkowski
Będą podwyżki cen biletów. Ominą internautów
Będą podwyżki cen biletów. Ominą internautów
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Polregio już po raz drugi w ciągu roku podnosi ceny biletów na pociągi. Zmienią się także ceny przejazdów w ofercie promocyjnej „Bilet świętokrzyski”, obowiązującej na terenie naszego województwa. Dobra wiadomość jest taka, że podwyżki nie dotkną kupujących bilety przez Internet.

Pierwsza w tym roku podwyżka cen biletów miała miejsce 12 grudnia 2021, wraz ze zmianą rocznego rozkładu jazdy pociągów. Wtedy przykładowa cena biletu normalnego z Kielc do Skarżyska Kamiennej wzrosła z 5,80 do 6,40 zł.

Anna Grzela, dyrektor Departamentu Infrastruktury, Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zapewnia, że podwyżki nie będą wysokie.

- W skali kraju jest to około 7,5 procenta – wyjaśnia.

Dokładny cennik będzie dostępny w najbliższych dniach na stronach Polregio, a nowe stawki zaczną obowiązywać 15 sierpnia. W przyszłym tygodniu dowiemy się także, czy zostaną utrzymane ceny promocyjne przejazdów do Krakowa i Częstochowy

Dobra wiadomość jest też taka, że pasażerowie korzystający z zakupu biletów online do końca roku za bilety zapłacą tyle samo, co obecnie. Nowe ceny będą obowiązywać w tradycyjnych kanałach sprzedaży – w kasach biletowych i u kierowników pociągów.

Od 1 sierpnia wzrastają natomiast ceny biletów na połączenia międzywojewódzkie, uruchamiane przez Polregio. Przejazd z Kielc do Katowic będzie kosztował 37,70 zł.

W nowym cenniku wzrośnie także opłata za przewóz roweru - z 7 do 8 złotych. Podrożeją także bilety turystyczne weekendowe - z 48 na 55 złotych, oraz Regio Karnet (bilet na 3 wybrane dni na całą Polskę) z 75 na 87 zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO