Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[FOTO] Będzie rondo, ale najpierw utrudnienia

wtorek, 07 marca 2023 14:35 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Będzie rondo, ale najpierw utrudnienia
[FOTO] Będzie rondo, ale najpierw utrudnienia
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Przy drodze wojewódzkiej nr 762 Kielce – Chęciny pojawiły się znaki, a na drodze stawiane są pachołki – te działania związane są z inwestycją. Przy wjeździe do Czerwonej Góry powstanie rondo.

– W związku z budową ronda turbinowego, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 762 Kielce – Chęciny z ulicami prowadzącymi do Czerwonej Góry i kopalni Jaźwica została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Obecnie wykonawcy przystosowują boczne ulice, aby na przełomie marca i kwietnia służyły one kierowcom, jako drogi serwisowe. Wtedy rozpocznie się właściwa budowa ronda, a jej zakończenie planujemy na sierpień bieżącego roku – informuje Tomasz Jamka, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Ze względu na prace wykonywane na tym odcinku, kierowcy nie mogą przekraczać 40 km/h.  

– Chcemy usprawnić wjazd do Kielc ze strony Krakowa, ale także dojazd do szpitala w Czerwonej Górze. Z drugiej strony mamy kopalnie, co często powoduje, że do ruchu włączają się ciężarówki. Zarząd gminy Chęciny, a także mieszkańcy zgłaszali nam, że w tym miejscu niejednokrotnie dochodziło do wypadków, dlatego podjęliśmy działania, żeby było po prostu bezpieczniej – dodaje Tomasz Jamka.

Koszt całej inwestycji to około 11 mln zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO