Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Brakuje krwi. Centrum apeluje

wtorek, 28 sierpnia 2018 08:27 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach brakuje krwi. Centrum apeluje o jej oddawanie w związku z niskim stanem każdej z jej grup.

– Warto pomagać. Ktoś kto przychodzi oddać krew poświęca swój czas, podczas którego ma szansę uratować czyjeś życie – tłumaczy Renata Rożniatowska, inspektor ds. promocji w RCKiK w Kielcach.  

W porównaniu z innymi okresami poziom krwi jest niższy niż zwykle. Wiąże się to z większym zapotrzebowaniem na ten drogocenny płyn. Swój wpływ na ten stan ma zapewne również trwający okres urlopowy.

Każdy, kto chce oddać krew może to zrobić codziennie w dni robocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach od godziny 7 do 14. W środę czas jest wydłużony do godziny 16.30, a w piątek do godziny 16. Jednak nie jest to jedyna możliwość.  – W sobotę jesteśmy w Kazimierzy Wielkiej w szpitalu przy ulicy Partyzantów, a następnego dnia w Chmielniku na Rynku. W każdy wtorek jesteśmy w Starachowicach, a w ostatnie piątki miesiąca w Busku-Zdroju. Zachęcamy również do oddawania krwi w oddziałach terenowych w Skarżysku, Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim i Sandomierzu – wylicza miejsca poboru krwi Renata Rożniakowska.

Każdy dawca oddaje jednorazowo 450 mi krwi, która bardzo szybko się regeneruje.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO