REGION
Buskie skarby na dobry start ferii
Pierwszy dzień ferii zimowych w Busku-Zdroju rozpoczął się aktywnie i edukacyjnie. Dzieci wzięły udział w grze terenowej „Buskie Skarby”, inaugurując zimowy wypoczynek wspólną przygodą z historią miasta.
Gra terenowa „Kronika Skarbów Buska” to propozycja, która łączy zabawę z poznawaniem lokalnego dziedzictwa. Uczestnicy, podzieleni na grupy, wyruszyli w teren, by odnaleźć symboliczne skarby Buska-Zdroju. Każdy z nich oznaczał inne zadanie lub zagadkę, wymagającą logicznego myślenia, spostrzegawczości i współpracy. W trakcie gry dzieci poznawały historię miasta, znaczenie wód leczniczych, rolę Parku Zdrojowego oraz wybrane elementy dziedzictwa kulturowego, ucząc się poprzez ruch i wspólne działanie.
To dopiero początek feryjnych atrakcji. W czwartek (22 stycznia) odbędzie się kolejna odsłona gry terenowej „Buskie Skarby”. Początek o godzinie 12.30 w Tężni Busko-Zdrój przy ul. Ludwika Waryńskiego 5.
fot. fb/Tężnia Busko-Zdrój
https://emkielce.pl/region/buskie-skarby-na-dobry-start-ferii#sigProGalleriaead958e10f





