Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Choinka, która karmi bezdomniaki

czwartek, 18 grudnia 2025 14:42 / Autor: Radio eM
Choinka, która karmi bezdomniaki
fot. facebook.com/karmimypsiaki
Choinka, która karmi bezdomniaki
fot. facebook.com/karmimypsiaki
Radio eM
Radio eM

Po raz ósmy Fundacja Sarigato – Karmimy Psiaki organizuje ogólnopolską akcję charytatywną „Choinka. Dokarmimy Psiaki”. W tym roku wsparcie trafi do 1811 psów i kotów z 69 schronisk i placówek w całej Polsce, w tym także z województwa świętokrzyskiego.

Idea akcji jest prosta. Na stronie internetowej fundacji dostępna jest wirtualna choinka, na której każda bombka symbolizuje konkretnego psa lub kota. Internauci mogą wybrać zwierzę i przekazać mu prezent w postaci karmy, przysmaków lub innych niezbędnych akcesoriów. Po zakończeniu zbiórki fundacja realizuje zbiorcze zakupy i przekazuje je bezpośrednio do schronisk.

– To przedświąteczna tradycja, która z roku na rok angażuje coraz więcej osób. Zima to szczególnie trudny czas dla schronisk, dlatego każda forma wsparcia ma ogromne znaczenie – podkreśla Katarzyna Klimek-Michno z Fundacji Sarigato.

Szczegóły akcji i możliwość włączenia się w pomoc dostępne są na stronie www.karmimypsiaki.pl. Akcja potrwa do 31 grudnia, do północy.

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO