Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[Aktl.]Czwartek na drogach RAPORT

czwartek, 05 stycznia 2017 07:42 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Do dwóch wypadków doszło w powiecie opatowskim - na DK 74 i DK 79. W Nieskurzowie wypadł z drogi autobus, a w Wólce Lipowskiej dachował samochód osobowy. Drogi są śliskie i zaśnieżone.

10:30 Nie ma już utrudnień w Wólce Lipowskiej

9:30 Na krajowej 74 na odcinku Kielce-Opatów w Nieskurzowie wypadł z drogi autobus. 1 osoba została ranna. Były tam utrudnienia w ruchu, ale sytuacja jest już opanowana. Z kolei na drodze krajowej 79 na odcinku Lipsko-Ożarów, w miejscowości Wólka Lipowa dachował samochód osobowy, a wyniku czego 1 osoba została ranna. Wprowadzony został tam ruch wahadłowy. Utrudnienia mają tam potrwać do około 11. Drogi wojewódzkie nadal pod rozjeżdżonym śniegiem.

8:30 Zdecydowana większość dróg wojewódzkich jest zasypana śniegiem, pod którym może znajdować się nawet oblodzenie. Tak jest na 786 w Sułkowie koło Krasocina, 750 w Zagnańsku, 728 w Małogoszczu i w Końskich, 762 w Bocheńcu, czy 766 w Kijach. We wszystkich tych miejscach jest też lekko ujemna temperatura nawierzchni i około -5 stopni temperatury powietrza. Dobrze odśnieżona jest DW 764 w Połańcu, ale na wolnej przestrzeni asfalt ma temperaturę do minus trzech stopni, przez co może być bardzo ślisko.

Śnieg zalega też na wielu drogach krajowych. Tak jest na przykład na S7 w okolicach Barczy, a także łącznicy Suchedniowa czy węzła Zalezianka. Trudne warunki dają się we znaki zwłaszcza kierowcom aut ciężarowych, którzy mogą mieć poważne problemy z pokonaniem wzniesień.

W centrum Kielc bardzo ślisko. Na drogach utrzymuje się warstwa rozjeżdżonego śniegu, pod którym zdarzają się oblodzenia

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO