Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Do naszego regionu popłyną pieniądze z unijnego programu

czwartek, 01 czerwca 2023 14:03 / Autor: Michał Łosiak
Do naszego regionu popłyną pieniądze z unijnego programu
Do naszego regionu popłyną pieniądze z unijnego programu
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad 11 miliardów złotych trafi w sumie do sześciu województw w ramach „Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027”. Wśród nich znalazło się województwo świętokrzyskie.

Program został uruchomiony po raz trzeci. 2,5 miliarda euro popłynie do województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. W czwartek, 1 czerwca, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczęło cykl warsztatów.

– Chcemy mówić o tym, jakie są  możliwości finansowania dla jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców. Będziemy dyskutować z ekspertami, aby przygotować jak najlepsze projekty do wsparcia. Jesteśmy już w trakcie naboru pierwszych wniosków – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Przedsiębiorcy mogą starać się bowiem o dofinansowanie w pierwszych konkursach. Wartość dofinansowania, jakie trafi do poszczególnych województw zależy od zapotrzebowania i aktywności firm i instytucji.

– Cieszymy się z realizowanych warsztatów. Rozmowy i szkolenie są niezwykle ważne. Liczymy, że przyczyni się to do rozwoju naszego regionu – dodała Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Do tej pory z programu „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej”  udało się zrealizować szereg inwestycji drogowych, środowiskowych i infrastrukturalnych, w tym m.in. odnowić kieleckie UFO, czyli dworzec PKS.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO