Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Duże zmiany dla kierowców. Koniec z nalepkami i wyższe punkty karne

czwartek, 11 sierpnia 2022 11:14 / Autor: Aleksandra Rękas
Duże zmiany dla kierowców. Koniec z nalepkami i wyższe punkty karne
Duże zmiany dla kierowców. Koniec z nalepkami i wyższe punkty karne
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Od czwartego września, kierowców czekają pozytywne dla portfeli zmiany – przy rejestracji aut, nie będą wydawane karty pojazdu i nalepki kontrolne. Przed nami jeszcze jednak i mniej entuzjastycznie witane nowości;  te dotyczą większej liczby punktów karnych przy kontroli i okresu w jakim są ważne.

Wchodzące w życie czwartego września zmiany dają kierowcom spore oszczędności. Rejestrując samochód, na przykład sprowadzony z zagranicy, nie będziemy musieli płacić za kartę pojazdu – 75 złotych. Nie będzie wydawana także nalepka kontrolna, za którą do tej pory płaciliśmy 18.50. Taką możliwość wprowadziła nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Od 17 września, na kierujących czekają kolejne nowości. Zwiększy się maksymalna liczba punktów karnych, które można dostać za jedno wykroczenie – z 10 do 15. I… punkty będą dłużej ważne.

– Wyższą, maksymalną liczbę punktów karnych będzie można dostać na przykład za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 kilometrów na godzinę. Większa liczba punktów karnych będzie obowiązywała również we wszystkich kategoriach wykroczeń. Oprócz tego, punkty będą ważne na koncie kierowcy przez dwa lata, a nie rok, jak do tej pory – informuje Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskich policjantów.

Jak dodaje policjant – koniec także z kursami, dzięki którym możliwa była redukcja punktów karnych.

– Nie będzie już możliwości uczestnictwa w odbywających się do tej pory szkoleniach – kwituje Tokarski.

Limit, wynoszący 24 punkty karne, pozostaje bez zmian.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO