Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[FOTO] Środowisko prawnicze zagrało charytatywnie

sobota, 25 marca 2023 15:11 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Środowisko prawnicze zagrało charytatywnie
[FOTO] Środowisko prawnicze zagrało charytatywnie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Prawnicy, sędziowie, radcowie, adwokaci, prokuratorzy oraz pracownicy sądów zagrali o Puchar Prezesa Sądu Rejonowego. Najważniejszy był jednak szczytny cel.

W sobotę, 25 marca w hali przy ulicy Gimnazjalnej w Nowinach zgromadziło się środowisko prawnicze. Blisko 80 zawodników stanęło do rywalizacji w turnieju charytatywnym o Puchar Prezesa Sądu Rejonowego w piłce nożnej halowej.

– Uważam, że takie spotkania są bardzo potrzebne. Bardzo dobrze jest się razem spotkać, ale jeszcze piękniejsze jest to, że możemy razem pomagać. Dzisiaj stworzyliśmy przestrzeń do wsparcia chorej mieszkanki gminy, która nas gości. Pani Aniu życzymy powrotu do zdrowia – mówi Grzegorz Szyba, prezes Sądu Rejonowego w Kielcach.

Zgromadzeni goście licytowali różne przedmioty, aby wesprzeć ten cel. Kupując m.in. piłki oraz koszulki z autografami piłkarzy, zebrali 7675 złotych. Wyjątkową pamiątkę będzie miał mecenas Adrian Sadaj.

– Wylicytowałem piękną, żółtą koszulkę Vive Kielce z autografem Sławomira Szmala. Może nie jestem pasjonatem szczypiorniaka, ale doceniam bardzo dorobek kieleckiego klubu. Na pewno znajdę dla niej wyjątkowe miejsce – opowiada adwokat.

Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów: Sąd Rejonowy w Kielcach, Sąd Okręgowy w Kielcach, Okręgowa Rada Adwokacka Kielce, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach, Prokuratura Okręgowa w Kielcach, Prawnicy z Radomia, Sąd Rejonowy w Sandomierzu oraz TEMIDA Kielce.

Najlepsza okazała się Okręgowa Rada Adwokacka Kielce.

– Cieszę się, że ta inicjatywa wróciła, ponieważ mieliśmy przerwę spowodowaną pandemią. Po frekwencji widać, że dużo osób ceni sobie ten czas, ponieważ możemy jednoczyć się w naszym środowisku. Pokopaliśmy trochę w piłkę, jednak najważniejsze, jak zawsze było to, że wsparliśmy potrzebujących – zaznacza adwokat Karol Jakubczyk, który strzelił w finale decydującego gola.

Jego drużyna pokonała w nim prawników z Radomie 1:0.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO