Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Honorowe odznaki wręczone

czwartek, 29 grudnia 2016 16:04 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Zasłużeni dla regionu odebrali wyróżnienia. Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego trafiły do pięciu osób. Wręczył je marszałek Adam Jarubas wraz z przewodniczącym sejmiku Arkadiuszem Bąkiem.

Odznaka Honorowa Województwa Świętokrzyskiego jest przyznawana od trzech lat przez marszałka. Kandydatów do wyróżnienia rekomenduje specjalnie powołana komisja. Nadawana jest osobom, które swoją pracą zawodową, naukową, społeczną czy polityczną przysłużyły się regionowi. 

Tym razem pozłacane krążki otrzymali:

- Bertus Servaas, prezes Vive Group i właściciel przedsiębiorstwa Vive Textile Recycling, która jest liderem na rynku przetwórstwa surowców wtórnych. To również człowiek, który stawia na sport i działalność dobroczynną.

- Jerzy Białobok, wieloletni szef Stadniny Koni w Michałowie. Kierował nią niemal 20 lat.

- Bernard Jasiewicz, sybirak dramatycznego okresu powojennego, zesłany wraz z rodziną do Obwodu Irkuckiego w 1947 roku. Jako prezes zarządu wojewódzkiego Związku Sybiraków w Kielcach aktywnie działa na rzecz środowisk sybirackich i kombatanckich.

- Marcin Majcher, jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców w województwie, od ponad ćwierć wieku pełniący funkcję burmistrza Miasta i Gminy Ożarów.

- Ryszard Zych, który od 1990 roku jest wójtem Stopnicy, a od dwóch lat, burmistrzem Miasta i Gminy Stopnica. Pod jego rządami nastąpił intensywny rozwój gminy. Zrealizowano szereg inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych, zwłaszcza w zakresie rozwoju infrastruktury technicznej, ale też oświatowej, sportowej, kulturalnej.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO