Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Idzie wiosna. Temperatury nawet do 20 stopni!

czwartek, 16 marca 2023 13:13 / Autor: Aleksandra Rękas
Idzie wiosna. Temperatury nawet do 20 stopni!
Fot. Piotr Michalec
Idzie wiosna. Temperatury nawet do 20 stopni!
Fot. Piotr Michalec
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Jak mawiają - „W marcu jak w garncu” . Choć pogodowy galimatias od kilku dni trwa w najlepsze, to wszystko wskazuje na to, że wkrótce czeka nas iście wiosenna aura. Temperatury dochodzić będą nawet do 20 stopni Celsjusza.

Słońce, deszcz ze śniegiem, wysoka temperatura w ciągu dnia a potem – przymrozki. Taka aura może przyprawić o zawroty głowy, ale na szczęście niebawem ją pożegnamy.

- Taka dynamiczna pogoda jest charakterystyczna dla przedwiośnia, gwałtowne zmiany nie powinny więc być zaskakujące. Najbliższej nocy możemy spodziewać się jeszcze mroźnej aury, temperatura spadnie do nawet minus sześciu stopni Celsjusza – wyjaśnia Grzegorz Walijewski, synoptyk IMGW.

Natomiast już od piątku (17 marca) nad Polską zacznie napływać wyż. Przyniesie on ciepłe powietrze i dużo słońca.

- W sobotę temperatura w województwie świętokrzyskim wyniesie około 10 stopni, w niedzielę – trzynaście, czternaście stopni. Po weekendzie spodziewać się możemy jeszcze cieplejszej aury, w drugiej połowie przyszłego tygodnia słupki termometrów wskażą około 18 stopni – zapowiada Walijewski.

Pierwszy dzień wiosny i Dzień Wagarowicza zapowiadają się zatem bardzo przyjemnie. A czy możemy spodziewać się jeszcze powrotów zimy?

- Raczej nie powinniśmy - jeśli powróci do nas zima to raczej w formie incydentalnych przymrozków nocą. Mało prawdopodobny  jest scenariusz zawiązany z opadami, pamiętajmy jednak, że kwiecień „plecień”… - dodaje synoptyk.

Z obserwacji kielczan wynika, że w naszym mieście można już znaleźć krokusy. Na terenach leśnych pojawiły się żurawie, widywane były także bociany.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO