Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Katarzyna Bernat odznaczona przez premiera Mateusza Morawieckiego

czwartek, 15 listopada 2018 12:39 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Bartłomiej Piwoński
Beata Kwieczko

Nasza redakcyjna koleżanka Katarzyna Bernat otrzymała okolicznościowy "Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości". Odznaczenie jest nadawane przez premiera Mateusza Morawieckiego osobom szczególnie zasłużonym dla ojczyzny i regionu. Medal odebrała także Dorota Kosierkiewicz, współpracująca z "Tygodnikiem eM".

 

- Jest to dla mnie bardzo wyjątkowe odznaczenie, które w jakiś sposób też podkreśla naszą pracę dziennikarską, że służymy ojczyźnie przez swoją pracę, przez głoszenie dobrego słowa oraz historii, tradycji i kultury polskiej - mówi Katarzyna Bernat i dodaje, że jest zadowolona, że jej praca jest doceniana, potrzebna i zauważalna.

Katarzyna Bernat jest doktorem nauk humanistycznych, dyrektorem ds. informacji i publicystyki Radia eM Kielce, w diecezjalnej rozgłośni pracuje od 1996 roku, gdzie zajmuje sie tematyką religijną, historyczną i społeczną. Jest również wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości” dedykowany jest osobom, które wyróżniły się w szczególny sposób w kultywowaniu tradycji i kultury naszego narodu i są związane z różnymi środowiskami. W sumie nagrodzonych zostało 50 osób zasłużonych dla regionu świętokrzyskiego. Wśród nich znaleźli się m.in. działacze społeczni, księża, nauczyciele, czy sportowcy. Medale wręczyła im wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Dorota Kosierkiewicz z wykształcenia jest historykiem. Jest dziennikarką TVP3 Kielce i realizuje filmy o tematyce historycznej. Współpracuje także z "Tygodnikiem eM Kielce". 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO