Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kierowco, odłóż telefon! Policjanci zapowiadają kontrole

wtorek, 08 sierpnia 2023 10:20 / Autor: Aleksandra Rękas
Kierowco, odłóż telefon! Policjanci zapowiadają kontrole
Kierowco, odłóż telefon! Policjanci zapowiadają kontrole
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nadmierna prędkość, brawura, alkohol, a czasem… chwila nieuwagi spowodowana korzystaniem z telefonu. Nawet sekunda braku koncentracji może doprowadzić do tragedii – by przypomnieć o tym kierowcom świętokrzyscy, policjanci zapowiadają na dziś (8 sierpnia) wzmożone kontrole.

500 złotych mandatów i 12 punktów karnych – to konsekwencje na jakie narażamy się korzystając z telefonu podczas kierowania jazdy. Te „łagodne”, bo w przypadku wypadku mogą być one tragiczne.

- Niewielu zdaje sobie sprawę z faktu, że nawet przy prędkości 50 kilometrów na godzinę, w ciągu jednej sekundy samochód pokonuje kilkanaście metrów. Zatem zakładając jedynie krótkie spojrzenie na telefon, trwające zaledwie pięć sekund, to blisko 70 metrów pokonanej bez świadomości drogi. Przy prędkości autostradowej to blisko 200 metrów – alarmuje mł. asp. Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Jak podkreśla, kierowca zajęty rozmową może na przykład zignorować obowiązek zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych, czy znak STOP. A w takim przypadku do wypadku o krok.

Na dzisiaj, ósmego sierpnia, policjanci zapowiadają wzmożone kontrole właśnie pod kątem korzystania z telefonów podczas kierowania.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO