Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kradzieże, włamanie, graffiti. Długa lista grzechów 28-latka

czwartek, 23 czerwca 2022 15:41 / Autor: Aleksandra Rękas
Kradzieże, włamanie, graffiti. Długa lista grzechów 28-latka
Kradzieże, włamanie, graffiti. Długa lista grzechów 28-latka
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce skarżyskich policjantów wpadł we wtorek (21 czerwca) 28-latek. Mężczyzna ma na sumieniu włamanie do szkoły, kradzieże i uszkodzenia mienia. Teraz grozi mu nawet dziesięcioletnia odsiadka.

Na początku maja, policjanci prowadzili sprawę kradzieży z włamaniem do jednej ze szkół średnich w Skarżysku. Z placówki zniknęły wtedy trzy laptopy i pieniądze.

- Straty sięgnęły dziesięciu tysięcy złotych. Stróże prawa podejrzewali, że sprawcą przestępstwa może być dobrze im znany 28-letni skarżyszczanin. Ten jednak skutecznie unikał spotkania z nimi – wyjaśnia Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Mężczyzna wpadł we wtorek. Szybko się okazało, że na sumieniu ma więcej występków  - w kwietniu zdewastował wyposażenie klatki schodowej w jednym z bloków mieszkalnych. Jakby tego było mało, z dwóch zaparkowanych na osiedlowym parkingu aut ukradł narzędzia warte ponad sześć tysięcy złotych.

- Najprawdopodobniej zatrzymany odpowie również za uszkodzenie elewacji dwóch bloków i płotu prywatnej posesji, na których namalował graffiti. Podczas „artystycznej” działalności został nagrany przez świadka – dodaje policjant.

Funkcjonariusze szacują, jakie straty w sumie wyrządził 28-latek. Dziś najpewniej usłyszy zarzuty.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO