Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Maluch+ - Rusza nabór wniosków

środa, 25 stycznia 2023 15:03 / Autor: Radio eM
Maluch+ - Rusza nabór wniosków
Maluch+ - Rusza nabór wniosków
Radio eM
Radio eM

Rusza nabór wniosków do nowej rozszerzonej edycji programu Maluch+. Znacząco zwiększyło się dofinansowanie na nowe żłobki. 

- To jest nowe rozdanie odmienne od tego które było w Polsce do tej pory. To jest rekordowa kwota, 5,5 miliarda zł na całą Polskę. Środki z tego programu są przypisane według algorytmu do każdego z województwa. Jeśli chodzi o nasz region Świętokrzyskie to jest to kwota 173 milionów zł. Te pieniądze są przeznaczone dla gminą, ale również jednostki nie będące jednostkami samorządu terytorialnego. - mówi, Robert Wzorek, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. 

Nabór wniosków został uruchomiony w ubiegły poniedziałek. Przez cztery tygodnie za pośrednictwem systemu empatia oraz systemu rejestru żłobków można elektronicznie składać takie wnioski. 

- W 2015 roku kiedy obejmowaliśmy rządy, było nieco ponad 80 tysięcy miejsc żłobkowych w skali kraju i trzy tysiące placówek żłobków. Pod koniec 2022 roku mieliśmy 230 tysięcy miejsc żłobkowych i osiem tysięcy placówek zatem mamy trzykrotny wzrost - dodaje Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości. 

Dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy na tworzenie nowych miejsc opieki wynosi 35 862 zł dla jednostek samorządu terytorialnego, a dla pozostałych podmiotów 12 410 zł. 

Nabór wniosków potrwa do 19 lutego 2023 roku. 

Autor: Igor Stępień 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO