Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

"Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości" dla zasłużonych w regionie

czwartek, 15 listopada 2018 13:16 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Pięćdziesiąt osób zasłużonych dla regionu świętokrzyskiego otrzymało okolicznościowe „Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości” nadane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród nich są działacze społeczni, księża, nauczyciele, czy historycy. Odznaki wręczyli w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

 

- To odznaczenia, które premier przygotował na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Medal dedykowany jest osobom, które w jakiś szczególny sposób wyróżniły się w kultywowaniu historii, tradycji i kultury naszego narodu, ale też ludziom, którzy bezpośrednio walczyli o naszą niepodległość. Ten piękny medal trafił dziś do 50 osób z naszego województwa – mówiła wojewoda.

Podczas uroczystości wręczone zostały także pamiątkowe „Medale na Stulecie Niepodległości” Wojewody Świętokrzyskiego. Trafiły one do Andrzeja Jankowskiego, Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Chorągwi Kieleckiej ZHP, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach oraz NSZZ „Solidarność” Regionu Świętokrzyskiego.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalnego Chóru „Portamento” z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach pod kierunkiem Bożeny Magdaleny Mrózek przy akompaniamencie Piotra Mrózka.

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO