Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Na targach w Holandii promowano świętokrzyskie atrakcje

wtorek, 21 stycznia 2020 09:30 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Beata Kwieczko

Świętokrzyskie uzdrowiska, zabytki, atrakcje dla dzieci oraz szlak Green Velo były promowane podczas targów Vakantie Beurs, które odbywały się w Utrechcie w Holandii. To jedna z największych imprez turystycznych w Europie.

W tym roku w wydarzeniu wzięło udział około tysiąc wystawców i sto tysięcy odwiedzających. Podczas targów w ramach Polskiego Stoiska Narodowego swoją ofertę prezentowały poszczególne regiony zrzeszone w inicjatywie Domu Polski Wschodniej.

Region świętokrzyski przygotował ofertę promującą m.in. uzdrowiska Busko-Zdrój oraz Solec-Zdrój, najciekawsze miejsca o charakterze kulturowym, zabytki, obiekty sakralne oraz miejsca do wypoczynku i rekreacji dla dzieci oraz młodzieży. Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudził Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, który biegnie przez pięć województw Polski Wschodniej, w tym również przez region świętokrzyski.

Warto podkreślić, że od kilku lat wzrasta liczba Holendrów odwiedzających Polskę. Szacuje się, że rocznie do naszego kraju przyjeżdża stamtąd około 400 tysięcy turystów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO