Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

NFZ zaprasza na "Środy z profilaktyką". Już jutro wszystko o stopach

wtorek, 21 lipca 2020 12:37 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do wzięcia udziału w "Środach z profilaktyką". Ze względu na pandemię koronawirusa akcja przeniosła się do Sieci. Na najbliższą środę, świętokrzyski oddział wojewódzki NFZ przygotował film na temat znaczenia kondycji stóp, które mają wpływ na nasz kręgosłup, biodra, mięśnie oraz stawy.

W związku z epidemią koronawirusa od połowy marca zawieszone zostały "Środy z profilaktyką" w swojej tradycyjnej formie w Salach Obsługi NFZ .

– Podczas tych akcji można było wykonać badania, porozmawiać z ekspertem, ale też odebrać materiały edukacyjno-informacyjne. Z promowania profilaktyki prozdrowotnej nie zrezygnowaliśmy – „Środy” przeniosły się do sieci. Ze względów bezpieczeństwa nie zapraszamy ekspertów do Sal Obsługi, ale rozmawiamy z nimi, nagrywamy filmy i publikujemy je w Akademii NFZ - na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/ , w zakładce "Środa z profilaktyką" – mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

– Można też pobrać ulotki dotyczące profilaktyki. Do tej pory poruszaliśmy takie zagadnienia, jak schorzenia onkologiczne, krwiodawstwo, osteoporoza u dzieci, cukrzyca, otyłość i reumatyzm. W ubiegłym tygodniu świętokrzyski oddział NFZ przygotował materiał na temat wykorzystania telefonu komórkowego do aktywności fizycznej, a naszym ekspertem był Sławomir Szmal. Na najbliższą środę, również nasz oddział przygotował film, tym razem na temat znaczenia kondycji naszej stopy, której nie doceniamy, a która decyduje o formie naszego kręgosłupa, bioder, mięśni, stawów. Naszym konsultantem była Małgorzata Płatek - specjalista ortopodolog, magister fizjoterapii, absolwentka wielu szkoleń i kursów z zakresu terapii chorób narządu ruchu oraz wad stóp – dodaje rzecznik.

Film o kondycji stóp zostanie zamieszczony na stronach Akademii NFZ 22 lipca, tam można również obejrzeć i pobrać filmy, które zostały nagrane na minione "Środy z profilaktyką".

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO