Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Oddziały pediatryczne zapełnione

piątek, 09 grudnia 2022 10:37 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Oddziały pediatryczne zapełnione
Źródło: www.shutterstock.com
Oddziały pediatryczne zapełnione
Źródło: www.shutterstock.com
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Grypa szaleje. Jak czytamy w komunikacie Polskiej Agencji Prasowej, podczas czwartkowej konferencji (08 grudnia) minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że od początku września do 30 listopada zanotowano blisko 1,3 mln zachorowań na grypę w całym kraju. Większość hospitalizowanych to dzieci. A jak sytuacja wygląda w województwie świętokrzyskim?

- Oddziały Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii są obecnie pełne pacjentów. Lekarze potwierdzają, że wśród dzieci jest bardzo dużo zakażeń wirusowych – informuje Anna Mazur –Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak dodaje, póki co nie odnotowano przypadków grypy wśród hospitalizowanych pacjentów.  – U nas dominują zakażenia wywołane wirusem RSV. Jest on szczególnie niebezpieczny dla niemowląt, małych dzieci i wcześniaków. Wirus ten atakuje górne i dolne drogi oddechowe. Może doprowadzić do duszności – uzupełnia rzecznik.

Obecnie, w kieleckim szpitalu dużo dzieci hospitalizowanych jest także z powodu zakażeń wirusami wywołującymi dolegliwości żołądkowo – jelitowe. Są też przypadki Covid -19. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO