Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pierzchnica korzysta z Polskiego Ładu i unijnych projektów

poniedziałek, 20 czerwca 2022 14:23 / Autor: Radio eM
Pierzchnica korzysta z Polskiego Ładu i unijnych projektów
Fot. www.pierzchnica.pl
Pierzchnica korzysta z Polskiego Ładu i unijnych projektów
Fot. www.pierzchnica.pl
Radio eM
Radio eM

Ogromne pieniądze trafiły do miasta i gminy Pierzchnica z liczny rządowych i unijnych programów na wiele projektów modernizacyjnych. O najważniejszych mówiony dziś (20 czerwca) podczas specjalnej sesji Rady Gminy.

– Jesteśmy w trakcie modernizacji oczyszczalni ścieków. Znikąd nie mogliśmy liczyć na żadne dofinansowanie, a projekt miał kosztować pięć milionów złotych. Dzięki staraniom pana posła dostaliśmy 2,5 miliona złotych. Inwestycja jest powoli na ukończeniu. Myślę, że jeszcze w tym roku będziemy mogli zaprosić na otwarcie. Drugi wniosek dotyczył budowy sali do ćwiczeń przy szkole. Na ten cel otrzymaliśmy 800 tysięcy złotych. Prawdopodobnie obiekt oddamy do użytku w czerwcu przyszłego roku - – mówił Stanisław Strąk, burmistrz miasta i gminy Pierzchnica.

- Kolejne dofinansowanie dotyczyło budowy wodociągów. Jesteśmy na etapie kończenia projektu i starania się o pozwolenie na budowie. W tym przypadku mamy sto procent dofinansowania. Myślę, że woda w nim popłynie jeszcze w tym roku. Mamy także dwieście tysięcy złotych na garaż od strony Maleszowa. Ponadto zbudujemy tam place zabaw w ramach Polskiego Ładu – dodał burmistrz.

Z pierwszej edycji tego rządowego programu gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 6,7 miliona złotych na dwa projekty – modernizację oświetlenia na terenie całej gminy i budowę dwóch świetlic, remizy i modernizacja centrum Skrzelczyc. W drugim naborze było to dziesięć milionów złotych na trzy projekty – modernizację dróg, odnawialne źródła energii i remont boisk szkolnych.

– Współpracujemy z gminą Pierzchnica i jest to owocna współpraca. Deklaruję nadal moją otwartość. Postawiliśmy na zrównoważony rozwój i solidaryzm społeczny i widzimy tego bardzo dobre efekty. Dla nas rozwój gospodarczy nie ma barw politycznych – tłumaczył poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO