Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Pińczów przejdzie metamorfozę

czwartek, 05 stycznia 2017 14:08 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Władze Pińczowa planują rewitalizację miasta. Chcą między innymi  przebudować strzelnicę sportową, wybudować  parking oraz zmodernizować  kolejkę wąskotorową. Samorząd będzie starał się o dofinansowanie na ten cel.

W planach samorządu Pińczowa jest wiele działań. O tym, które z nich zostanie zrealizowane najwcześniej zdecydują mieszkańcy miasta. Właśnie w tym celu zorganizowano głosowanie internetowe. – Najwięcej głosów padło na przebudowę strzelnicy sportowej – przyznał

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa. Wiele głosów oddano także na przebudowę ulicy na osiedlu Nowy Świat i modernizację stacji kolejki wąskotorowej. Dla mieszkańców ważna jest także budowa parkingu. – Chcemy, aby dodatkowe miejsca parkingowe pojawiły się przed Centrum Kultury. Jest to miejsce bardzo często uczęszczane nie tylko przez mieszkańców Pińczowa, ale i sąsiednich miejscowości. W pobliżu jest także kościół. Sądzę więc, że inwestycja ta jest konieczna – tłumaczy burmistrz. Według planów na nowopowstałym parkingu znalazłoby się 40 miejsc postojowych.

Władze miasta chcą także zagospodarować  Wzgórze Zamkowe. – Był tu kiedyś piękny zamek, jednak został on zburzony. Chcemy między innymi odsłonić zachowane mury zamku i nadbudować jego fundamenty oraz stworzyć tam taras widokowy – wymienił Włodzimierz Badurak.  

W ramach rewitalizacji przewidziano także instalację monitoringu, budowę  kanalizacji deszczowej, czy przebudowa targowicy miejskiej przy ul. Armii Ludowej,

Koszt zaplanowanych w Pińczowie inwestycji, to około  12 milionów złotych. Samorząd miasta w najbliższych dniach chce złożyć do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO